Cieszyński portal sportowy - strona główna

Pracowity weekend lekkoatletów MUKS SZS
21.05.2019
Ruda Śląska

W kilku imprezach wzięli udział w miniony weekend lekkoatleci MUKS SZS Cieszyn. W sobotę 18 maja liczna grupa zawodników wystartowała w Ogólnopolskim Mityngu Kwalifikacyjnym w Rudzie Śląskiej. Najlepiej wypadła Zuzanna Legierska, która w biegu na 200 m zajęła 3. miejsce z najlepszym w tym sezonie wynikiem 26,00 sek. Rekordy życiowe na 100 i 200 m ustanowiła Iga Szczepańska wynikami 13,81 i 28,75 sek. Magdalena Szczypka przebiegła 100 m w 13,70 sek., a w dal skoczyła 4,49 m. Z wyników zadowoleni byli cieszyńscy średniacy, którzy pobiegli na dystansie 1500 m, ustanawiając rekordy życiowe. Mateusz Mola i Szymon Masarski uzyskali wyniki 4.28,77 i 4.31,89.

Obaj wymienieni wyżej biegacze w niedzielę świetnie zaprezentowali się w 27. Biegu FIATA. W biegu młodzieżowym na dystansie ok. 3 km zwyciężył Szymon Masarski, a Mateusz Mola został sklasyfikowany na 4. miejscu. W Bielsku-Białej biegały również dziewczęta trenujące w MUKS SZS Cieszyn. Weronika Masarska dotarła na metę na 8. pozycji w kategorii U-16, a w kategorii U-12 Zuzanna Zielke i Marta Zdejszy przybiegły na miejscach 11 i 12.

18 maja w Sobótce odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie. Trasa o długości 5 km wyznaczona została szlakami masywu Ślęży. Kolejny dobry start w tym sezonie w zawodach rangi Mistrzostw Polski zaliczył zawodnik cieszyńskiego Klubu Bartosz Misiak, który zajął 10. miejsce w klasyfikacji MP, a w kategorii M-30 był drugi. Gratulujemy!